با برپایی نمایشگاه عكس‌های «بهمن جلالی» در بهار سال 2011، جایزه معتبر «سپکتروم» از سوی بنیاد فرهنگی ایالت «نیدرزاکسن» آلمان به این هنرمند عكاس اهدا می‌شود. شایان ذکر است که کلاس های استاد بهمن جلالی در ماه مهر پس از بازگشت استاد از اروپا در نیمه دوم مهرماه تشکیل می شود.در ادامه بیشتر بخوانید:به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هیأت داوران بنیاد فرهنگی ایالت نیدرزاکسن اعلام كرده است که در آغاز سال 2011 نمایشگاهی از عكس‌های «بهمن جلالی» ؛ عكاس ایرانی را در موزه اشپرنگل (هانوفر) برپا می‌شود و در این مراسم ،جلالی جایزه خود را دریافت خواهد کرد.


همان‌طور كه پیش از این گفته شده است، این جایزه هر سه سال به یک عکاس هنرمند اهدا می‌شود.


بهمن جلالی كه این روزها به‌عنوان یكی از هماهنگ‌كنندگان نمایشگاه عكس ایرانیان در پاریس، در این كشور به سر می‌برد و خودش در كنار جمعی از جوانان و پیشكوستان عكس ایران،عكس‌هایش را در بخش «165سال عکاسی ایران » این نمایشگاه به نمایش گذاشته است، چندی پیش با پنج عكس از مجموعه «تصویر خیال قرمز» در نمایشگاه «دیوان شرق و غرب» در دوسالانه ونیز حضور داشت و كمی پیش‌تر از آن نیز نمایشگاه انفرادی خود را با عنوان «با خاك» در گالری «راه ابریشم» برپا كرد.


بهمن ماه سال گذشته هم نمایشگاه مروری بر چهل سال فعالیت‌ عكاسی بهمن جلالی با مروری بر تعدادی از این عكس‌ها و عكس‌هایی از سایر مجموعه‌های این هنرمند در اتریش برپا شد.


به گزارش ایسنا، بهمن جلالی فارغ‌التحصیل رشته‌ی علوم سیاسی و اقتصاد است و عكاسی را به‌شكل تجربی آموخته است.
او مدت كوتاهی پس از پایان جنگ ایران و عراق با آژانس خبری سیپا همكاری كرد، ولی خیلی زود به‌خاطر آنچه خود او علاقه به عكاسی مستند می‌نامد این همكاری را قطع كرد.


جلالی همواره علاقه دارد كار خود را به سبك عكاسی آماتور نزدیك كرده و از سبك‌ها و قواعد عكاسی حرفه‌یی دوری كند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 شهریور 1388    | توسط: solmaz nilineshan    | طبقه بندی: اطلاع رسانی، عکاسی،     |
نظرات()