بزودی نمایشگاهی از آثار منتخب مسابقه بین المللی نقاشی و عکس جوانان مرتبط با کنفرانس معماری ، سکونت و هویت شهری در منطقه خلیج فارس سازمان بین المللی اسکان بشر در لندن برگزار می شود. این در حالی است که آثار هنرحویان ماه مهر  به مراحل مختلف این مسابقه راه یافته و برخی از آنها در میان بیش از 1300 اثر رسیده از کشورهای ایران، انگلستان، فرانسه، هلند، چین و امارات متحده عربی موفق به دریافت رتبه های نخست این نمایشگاه شده اند. در ادامه بیشتر بخوانید:به گزارش سایت رسمی سازمان اسکان بشر Human Habitation  مسابقه بین المللی نقاشی و عکس جوانان و  به دنبال آن برگزاری  نمایشگاه آثار منتخب این مسابقه  به عنوان یکی از برنامه های جانبی کنفرانس " معماری ، سکونت و هویت شهری در منطقه خلیج فارس " با هدف تقویت مشارکت جوانان و هنرمندان در برنامه های سازمان اسکان بشر ملل متحد شکل گرفته و برنامه ریزی گردیده است .


در حدود 1300 اثراز بیش از 500 شرکت کننده در دو بخش نقاشی و عکس از سوی جوانان کشورهای ایران ، انگلستان ، فرانسه ، هلند ، ترکیه،چین و امارات متحده عربی به دبیرخانه ارسال گردیده که در آن در حدود 700 اثرمربوط به بخش نقاشی و 600 اثر مربوط به بخش عکس می باشد .


این گزارش می افزاید با توجه به بالا بودن کیفیت آثار ارسالی به دبیرخانه و رقابت نزدیک هنرمندان جوان ، قضاوت و داوری بر روی آثار در طی چندین جلسه با حضور داوران و کارشناسان هربخش برگزار گردیده و هنرمندان و آثار منتخب برای مرحله نیمه نهایی داوری ، گزینش و اعلام گردیدند .


بخش عکاسی


بر اساس این گزارش در بخش عکاسی در مجموع 40 اثر به مرحله نیمه نهایی راه یافته اند که در روز پنج شنبه مورخ 12 شهریور قضاوت نهایی در دبیرخانه مرکزی(آرتا سرا) انجام پذیرفت.33 اثر راه یافته به نمایشگاه لندن راه یافتند.


 آزاده اخلاقی نفر سوم این نماشگاه  و محسن شاهمرادی نفر چهارم  از هنرجویان ماه مهر می باشد.


در این بخش از مسابقه دیگر هنرجوی ماه مهر  محبوبه کرم لی موفق به دریافت لوح تقدیر ویژه UN Habitat ،تندیس مسابقه و چاپ اثردرکتاب نمایشگاه شده است.


همچنین هنرجویان دیگر ماه مهر خانم ها  عطیه ودود ، راحله زمردنیا ، طناز امین، روشنک ایرانمنش، هومن نوبخت، ملودی حسین زاده  نیز موفق به دریافت  دیپلم افتخار و گواهی شرکت در نمایشگاه لندن به مناسبت روز جهانی اسکان بشر شده اند، همچنین آثار این هنرمندان نیز در کتاب نمایشگاه چاپ خواهد گردید .


بر اساس این گزارش نفرات برگزیده این بخش از مسابقه اول تا سوم  به ترتیب عبارتند از: میثم محفوظی، ثمانه اکبر زرچی  و  آزاده اخلاقی، مهرداد نراقی (مشترک مقام سوم)


نفر اول :برنده جایزه نقدی 3000 دلار - لوح تقدیر ویژه UN Habitat- تندیس مسابقه و چاپ اثر اثردر کتاب نمایشگاه.
نفر دوم : برنده جایزه نقدی 1500 دلار - لوح تقدیر ویژه UN Habitat- تندیس مسابقه و چاپ اثردر کتاب نمایشگاه.
نفر سوم(مشترک) :برنده جایزه نقدی هرنفر 500 دلار - لوح تقدیر ویژه UN Habitat- تندیس مسابقه و چاپ اثر در کتاب نمایشگاه.
نفر چهارم (انتخاب ویژه):4.محسن شاهمرادی


 شایان ذکر است که در بین اسامی40 نفر راه یافته به مرحله نیمه نهایی در بخش عکاسی  نیز نام پرستو این علی از هنرجویان ماه مهر دیده می شود.بخش نقاشی


دربخش نقاشی تعداد 46 اثر جهت نمایش در نمایشگاه بین المللی لندن انتخاب گردید که با توجه به کیفیت مطلوب آثار، به تعداد آثار منتخب اضافه گردیدو دو جایزه نقدی ویژه نیزبرای نفرات چهارم و پنجم در نظر گرفته شدوافزایش یافت.  نفر اول این بخش فرخ مهدوی و نفر دوم شیما فریدنی و نفر سوم نسترن افشار از هنرجویان بسیار فعال ماه مهر هستند.


سایت اسکال بشر توضیح می دهد که در بخش نقاشی در مرحله نیمه نهایی و پایانی گزینش آثار، در حدود 103 هنرمند از مجموع 700 نفر بصورت مستقیم و تلفنی اطلاع رسانی گردیدندودعوت شدند تا اصل اثر انتخابی خود را جهت قضاوت نهایی به دبیر خانه تحویل نمایند.


تعداد آثار راه یافته به مرحله نیمه نهایی که مورد قضاوت، قرار گرفت  اسامی هنرمندان شتمل بر 148 اثر نقاشی بود که از نظر هیات داوران جهت باز بینی نهایی انتخاب گردید.


این گزارش می افزاید در روز جمعه مورخ 13/6/88 جلسه نهایی داوری در گالری آتبین انجام پذیرفته و از کل این آثار با توجه به کیفیت مناسب و خوب آنها که مورد توجه هیات داوران قرار گرفت ،


اسامی نفرات اول تا پنجم نقاشی عبارتند از:
1- فرخ مهدوی
2- شیما فریدنی
3- نسترن افشار
4- لیلا رشیدی
5- نفیسه مفیدی


1.Farokh Mahdavi2.SHima Fridani3.Nastaran Afshar4.Leila rashidi 5.Nafiseh Mofidi


نفر اول: فرخ مهدوی با دواثر)مجموعه)- برنده جایزه نقدی 3000 دلار - لوح تقدیر ویژه UN Habitat- تندیس مسابقه و چاپ اثر اثردر کتاب نمایشگاه
نفر دوم : خانم شیما فریدنی با دواثر(مجموعه)- برنده جایزه نقدی 1500 دلار - لوح تقدیر ویژه UN Habitat- تندیس مسابقه و چاپ اثردر کتاب نمایشگاه
نفر سوم : خانم نسترن افشار برنده جایزه نقدی 1000 دلار - لوح تقدیر ویژه UN Habitat- تندیس مسابقه و چاپ اثر در کتاب نمایشگاه
نفر چهارم : خانم لیلا رشیدی برنده جایزه نقدی 1000 دلار - لوح تقدیر ویژه UN Habitat- تندیس مسابقه و چاپ اثر در کتاب نمایشگاه
نفر پنجم: خانم نفیسه مفیدی با دواثر(مجموعه)- برنده جایزه نقدی 1000 دلار - لوح تقدیر ویژه UN Habitat- تندیس مسابقه و چاپ اثر در کتاب نمایشگاه
در این بخش از مسابقه هنرجوی دیگر ماه مهر خانم ندا معین افشار موفق به دریافت لوح تقدیرویژه UN Habitat ،تندیس مسابقه و چاپ اثردرکتاب نمایشگاه شده است.


.
همچنین هنرجویان دیگر ماه مهر  خانم ها الهام پارسیان و بدرالسادات معراجی موفق موفق به کسب  دیپلم افتخار و گواهی شرکت در نمایشگاه لندن به مناسبت روز جهانی اسکان بشر اعطا شر، همچنین آثار این هنرمندان نیز در کتاب نمایشگاه چاپ خواهد گردید .


بر اساس این گزارش جوایز نفرات اول تا چهل و ششم بخش نقاشی و نفرات اول تا سی و سوم عکاسی دراواسط آبانماه امسال طی مراسم ویژه و با حضور مسئولین برگزاری مسابقه وداوران محترم به هنرمندان جوان اهدا میگردد. مکان و زمان دقیق مراسم پس از پایان نمایشگاه لندن، متعاقبا اعلام میگردد.


مدیرمسابقه و نمایشگاه جوانان :مهندس علی پولادی
دبیر مسابقه و نمایشگاه جوانان : مهندس سمیه رخ گیره
دبیر کمیته داوران : جاوید رمضانی
اسامی داوران در بخش نقاشی : بابک اطمینانی – دکترباقر ضیایی – نصرت الله مسلمیان – مهندس مجید کریمی
اسامی داوران دربخش عکاسی : دکتر حمید سوری – شهریار توکلی – جاوید رمضانی – مهندس بابک زیرک

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 25 شهریور 1388    | توسط: solmaz nilineshan    | طبقه بندی: اطلاع رسانی، عکاسی، هنرهای تجسمی،     |
نظرات()