تبلیغات
هنر معاصر - سهراب سپهری گران ترین نقاش ایرانی

سهراب سپهری گران ترین نقاش ایرانی

نویسنده :solmaz nilineshan
تاریخ:یکشنبه 5 مهر 1388-ساعت 16 و 06 دقیقه و 05 ثانیه


<a href=

قیمت‌های پایه آثار هنری حراج خاورمیانه و جنوب آسیای «بونامز» برای مهر ماه سال جاری در حالی اعلام شد كه اثری بدون عنوان از «سهراب سپهری» به عنوان گرانترین اثر این حراجی قیمت‌گذاری شده است.به گزارش بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، خانه حراج «بونامز» چهارمین حراج خاورمیانه و جنوب آسیای خود را با شرکت آثاری از هنرمندان ایران، جهان عرب، هند و پاکستان از 12 اکتبر 2009 - 20 مهرماه - درهتل «رویال میراژ» دبی برپا می‌کند.
بر اساس این اطلاعیه ، در چهارمین حراج بونامز ، آثار هنرمندان مطرح ایرانی هم‌چون «سهراب سپهری»،«سید محمد احصایی» ،«پرویز تناولی» ، «حسین زنده‌رودی»،«فرامرز پیلارام » ،«مسعود عربشاهی» ، «مارکو گریگوریان» ، «سیراک ملکونیان»، «محسن وزیری‌مقدم» ،«کوروش شیشه‌گران»، «ابوالقاسم سعیدی»،«شیرین نشاط»،«غلامحسین نامی» و ... در کنار آثار هنرمندان مطرح جهان عرب نظیر «عبدالرحمان جغتای»، «لعای خیالی» ، «پل گریگوسیان» و «سیف وانلی»عرضه خواهد شد.
هم‌چنین در این حراج ، آثاری متعلق به دو هنرمند ایرانی یعنی زنده یاد «مارکو گریگوریان» و «سیراک ملکونیان» از مجموعه‌های خصوصی آمریکا چکش خواهد خورد.
«واحد خاکدان»، «افشین پیرهاشمی» ، «مرتضی دره‌باغی»،«پویا آریان‌پور» و «گلناز فتحی» از دیگر هنرمندان جوانتر و درعین شناخته شده ایرانی در بازارهای جهانی هستند که امسال در حراج بونامز حضور ویژه ای خواهند داشت.
بنا به اعلام مطبوعاتی خانه حراج «بونامز»،گران‌ترین اثر حراج امسال ،اثری بدون عنوان از «سهراب سپهری»؛ نقاش و شاعر درگذشته ایرانی است که 120 تا 140 هزار دلار قیمت‌گذاری شده است. این اثر زیبا و شاخص ، به شیوه رنگ روغن روی کتان کشیده شده و ابعاد آن 73 در 114 سانتی‌متر است.
بعد از سپهری ، اثری بدون عنوان از «سید محمد احصایی» 110 تا 130 هزار دلار برآورد قیمت شده است.
 «پرویز تناولی» هم با یکی از «هیچ‌های عاشق» در این حراجی حضور دارد. این مجسمه که 70 تا 90 هزار دلار قیمت گذاری شده است از جنس برنز و مربوط به سال 2008 است.
دیگر برآوردهای حراج امسال طبق کاتالوگ خانه حراج «بونامز» بدین شرح است: «حسین زنده رودی»: بدون عنوان - 10 تا 15 هزار دلار، «هوشنگ پزشک‌نیا»: پنج سر آبی - 35 تا 45 هزار دلار، «محسن وزیری‌مقدم» : 35 تا 55 هزار دلار، «صادق تبریزی»: 15 تا 20 هزار دلار، «نصرالله افجه‌ای »: دو اثر هر دو بدون عنوان - هر دو 20 تا 30 هزار دلار ، «غلامحسین نامی»: بدون عنوان - 25 تا 35 هزار دلار،« مارکو گریگوریان» :درخت زندگی - 30 تا 40 هزار دلار، تربیع : 8 تا 12 هزار دلار، رویای نیمه شب تابستان: 8 تا 12 هزار دلار و بدون عنوان: 15 تا 20 هزار دلار، «سیراک ملکونیان» :بالا رفتن مرد از کوه در شب - 30 تا 50 هزار دار، منظره شمشک:10 تا 15 هزار دلار و بندها : 20 تا 30 هزار دلار، «مسعود عربشاهی»: بدون عنوان ، 40 تا 60 هزار دلار ، «کوروش شیشه‌گران» : فیگور- 35 تا 45 هزار دلار،« قاسم حاجی‌زاده» : نوستالژیا - 50 تا 70 هزار دلار، «ابوالقاسم سعیدی» : بدون عنوان 40 تا 60 هزار دلار، «مرتضی دره‌باغی»: 25 تا 35 هزار دلار ، «رضا درخشانی» 35 تا 45 هزار دلار، «افشین پیرهاشمی»: مجموعه BMW تا 30 هزار دلار، «علی عجلی»: دریاچه ها - 15 تا 20 هزار دلار، «فرح اصولی»: در آیینه عشق- 25 تا 35 هزار دلار، «رضا لواسانی»: رستم و رخش - 25 تا 35 هزار دلار،« شیرین نشاط» : بدون عنوان - 20 تا 30 هزار دلار، «حسین کاشیان» : طلا و سرخ - 4 تا 6 هزار دلار، «گلناز فتحی»: بدون عنوان - 15 تا 25 هزار دلار، «پویا آریان‌پور»: اشیاء شناور- 15 تا 25 هزار دلار ، «سمیرا علیخانزاده» : بدون عنوان - 6 تا 8 هزار دلار، «واحد خاکدان»: کفش‌های آلبرتو- 8 تا 12 هزار دلار، «فرساد لباف»: جوانی بدون عنوان- 6 تا 8 هزار دلار،« احمد مرشدلو»: بدون عنوان - 4 تا 6 هزار دلار، «حسین خسروجردی»: 6 تا 8 هزار دلار،«ابولعتیقه چی»: حمدالله - 4 تا 6 هزار ، «امید معصومی»: جوک بی‌مزه 2 هزار و 500 تا 3 هزار و 500 دلار/ «امیر فلاح » : 900 تا 1000 دلار، «فرزان سجادی»: سرزمین هرز- 5 تا 7 هزار دلار.


به گزارش ایسنا، از نکات مهم حراج امسال،همکاری این خانه حراج با انجمن خیریه «المدد» است که قرار است عواید این همکاری صرف آموزش هنر برای کودکان محروم در خاورمیانه شود. این برای بار دوم است که بونامز با این انجمن همکاری می‌کند. همکاری قبلی در ماه ژوئن در لندن صورت گرفت و 45 هزار دلار صرف امور خیریه شد.
خانه حراج «بونامز» از اولین حراج خود در مارس 2008 در دبی ، سعی در بالا بردن تاثیر خود در مارکت هنر خاورمیانه و جنوب آسیا داشته است.


حراج 12 اکتبر «بونامز» قرار است یک بار دیگر در هتل «رویال میراژ» دبی برپا شود. این چهارمین حراج بونامز در منطقه و دومین فروش آن در سال جاری میلادی است که به آثار هنرمندان خاورمیانه و جنوب آسیا اختصاص دارد. در ماه ژوئن هم آثاری از هنرمندان خاورمیانه و جنوب آسیا در «نیو بوند استریت» لندن عرضه شد.


از جمله آثار برجسته حراج امسال ، یک آبرنگ از «عبدالرحمان جغتای»؛ هنرمند مشهور پاکستانی است که به یک مجموعه خصوصی فرانسوی تعلق دارد و پیش از این جز مجموعه «والتر شل»؛ رییس جمهور اسبق آلمان بوده است. این آبرنگ سال 1976 توسط عریف رحمان، فرزند این هنرمند به رییس جمهور آلمان غربی اهدا شده بود. عکسی از مراسم اهدا وجود دارد که در کاتالوگ حراج هست.


در کنارآثار هنرمندان ایرانی ، آثاری از هنرمندان کشورهای هندوستان، پاکستان، سریلانکا، عراق ، لبنان، سوریه، تونس، مراکش، فلسطین، مصر، عربستان سعودی، سودان و اردن هم در این حراج عرضه می‌شود. «آرمان»؛ هنرمند مطرح فرانسوی با اثری تحت عنوان LUTH که 50 تا 70 هزار دلار قیمت گذاری شده است، از دیگر هنرمندان این حراج است.


گفتنی است ؛ خانه حراج بونامز در سال 1793 پایه ریزی شد. این خانه حراج یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین خانه‌های حراج است که به فروش آثار هنری وعتیقه‌ها اختصاص دارد.


حراجی معتبر بونامزسال 2008 میزبان آثار بسیاری از هنرمندان برجسته ایرانی در بازار فروش دبی بود. در حراج سال گذشته آثاری از هنرمندان برجسته ایرانی ازجمله حسین زنده‌رودی، آیدین آغداشلو، ماركو گریگوریان و عباس كیارستمی به حراج گذاشته شد، اما ركوردشكنی اصلی با تابلویی از حسین زنده‌رودی بود. 276 هزار دلار قیمت فروش اثر زنده‌رودی بود. دومین اثر بدون عنوان زنده‌رودی هم با قیمت 264 هزار دلار چوب حراج خورد. تابلویی به نام فرشته از فرهاد مشیری نیز به قیمت 264 هزار دلار به فروش رفت.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
choc
جمعه 14 اردیبهشت 1397 ساعت 00 و 57 دقیقه و 28 ثانیه
I've learn several just right stuff here. Definitely worth bookmarking for
revisiting. I surprise how a lot attempt you put to make this sort of wonderful informative site.
marilynnbesaw.jimdo.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 ساعت 16 و 05 دقیقه و 20 ثانیه
Hey there! I know this is kinda off topic however , I'd figured
I'd ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
My blog addresses a lot of the same topics as yours and I feel we could greatly benefit
from each other. If you might be interested feel free to
send me an email. I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!
Foot Pain
یکشنبه 15 مرداد 1396 ساعت 18 و 30 دقیقه و 51 ثانیه
If you would like to get much from this paragraph then you have to apply
these methods to your won webpage.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر