نمایشگاه «عكس كویرهای ایران» با منتخبی از عكس‌های «نصرالله كسراییان» روز جمعه - دهم مهر ماه - در گالری شیرین افتتاح می‌شود.

<a href=

به گزارش ایسنا ، كسرائیان چندی پیش ماحصل 30 سال عكاسی خود از كویرهای ایران را در یك مجلد با عنوان «كویرهای ایران» توسط نشر «آگاه» به چاپ رساند كه از روز جمعه - دهم مهر ماه نیز حدود 25 عكس از این مجموعه قرار است در تازه‌ترین نمایشگاه گالری شیرین نمایش داده شود. در این نمایشگاه هم‌چنین كتاب كسرائیان نیز به فروش می‌رسد.
«نصرالله كسرائیان» سال 1999 مجموعه سه جلدی منتشر كرد كه یكی از آن‌ها «یادداشت‌های كویر» بود، اما كتاب «كویرهای ایران» حاصل 30 سال عكاسی این هنرمند از تمام كویرهای ایران از جمله كویر لوت، مركزی و كویرهای كوچك‌تر كشور است.
كسرائیان در مقدمه این كتاب آورده است: «اولین باری كه به سفر جدی برای عكاسی كویر رفتم با برادرم «قدرت» كه هنوز جوانمرگ نشده بود و دوستی به نام منوچهر همراه شدم. آن روزها در كویر این قدر جاده ساخته نشده بود و اغلب ردهایی را می‌گرفتیم و دنبال می‌كردیم.»
او می‌گوید: «دب اكبر، دب اصغر و ستاره شمال آن موقع‌ها هم بود، اما شاید جاذبه كویر برای من در خلوت بودنش باشد. سكوت‌اش؛ سكوتی كه گاه خود را نیازمند آن می‌بینیم.»
این عكاس با سابقه در این مقدمه با اشاره به نوع نگاه خود به كویر ایران در این مجموعه عكس‌ها می‌گوید: «من در این كتاب كویر را به دو معنا گرفتم. به معنا عام آن اعم از بیابان، نمكزار و صحرا و به معنای خاص كویر. »
كسرائیان در این مجموعه تعدادی از عكس‌های جدید خود را كه طی ماه‌های اخیر از كویر عكاسی كرده ، نیز قرار داده است و علاوه بر نمایش كلیت كویر، به زندگی مردم و حتی موجودات كویر نیز پرداخته است. در این كتاب عكس‌هایی از طوفان، شب، غروب و طلوع و زندگی در كویر و ... دیده می‌شود.

گفتنی است ؛ این نمایشگاه روز جمعه از ساعت 16 تا 20 افتتاح می‌شود و تا روز22مهر ماه ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به جز دوشنبه‌ها از ساعت 11 تا 20 از این عكس‌ها دیدن كنند.
گالری شیرین در خیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو،كوچه سلیمی شمالی ،پلاك 145 ،انجمن خوشنویسان ایران واقع شده است.


نوشته شده در تاریخ شنبه 11 مهر 1388    | توسط: solmaz nilineshan    | طبقه بندی: اطلاع رسانی، عکاسی،     |
نظرات()