نمایشگاه و فروش آثار تجسمی مجموعه پاییز88 ماه مهر عصر روز جمعه اول آبان ماه افتتاح شد. روز افتتاحیه ماه مهر شاهد استقبال مجموعه داران و علاقه مندان آثار تجسمی بود چنانچه با خرید آثار مسئولان نمایشگاه بارها مجبور به تعویض و جایگزینی آثار جدید بر دیوارهای نگارخانه ماه مهر شدند. مجموعه پاییز88 تا پانزدهم آبان 88 در نگارخانه ماه مهر برپا خواهد بود و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت یک تا هشت بعدازظهر (جمعه ها چهار تا هشت بعدازظهر به غیر از هشتم آبان ماه ) از آثاردیدن نمایند. در ادامه بیشتر بخوانید:این نمایشگاه شامل آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت و جوان ایرانی از محمد احصایی، ناصر اویسی، حسین زنده رودی، تا کابلی، افجه ای و... است.
مجموعه پاییز88 ، ادامه‌ی سلسله نمایشگاه و فروش فصلی آثار تجسمی است  که مؤسسه هنری آموزشی ماه مهر برآنست با بهره گیری از گنجینه های مجموعه داران خصوصی به طور مستمر برپا کند.
در دومین رویداد از این مجموعه حدود 80 اثر از قریب به 50 هنرمند به معرض تماشا و فروش گذاشته شده است که در بین نام های شاخص، اسامی سیدمحمد احصایی، حسین زنده رودی، احمد اسفندیاری، ناصر اویسی، یدالله کابلی، نصرالله افجه ای، ژازه طباطبایی، منیر فرمانفرماییان، پرویز کلانتری و ... دیده می شود.


نکته جالب در مجموعه پاییز88 اینست که قدمت برخی از آثار این بزرگان بسیار زیاد است و مدیران ماه مهر تلاش کرده اند با متعادل سازی قیمت ها، ضمن گردآوردن تابلوهایی با سبک ها و تکنیک های مختلف و پاسخگویی به سلایق گوناگون، به چرخۀ اقتصاد هنر تجسمی و نیز نو شدن گنجینه های مجموعه داران بخش خصوصی کمک نمایند.
شایان ذکر است که مجموعه داران بخش خصوصی در کنار آثار بزرگان، شماری از آثار هنرمندان نسل های بعدی نظیر فریده لاشایی، مسلمیان، داود امدادیان، کریم نصر، کوروش شیشه گران، مصطفی دشتی، احمد نصراللهی وپویا آریان پور... را نیز در مجموعه پاییز88 عرضه كرده اند.


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 آبان 1388    | توسط: solmaz nilineshan    | طبقه بندی: هنرهای تجسمی، اطلاع رسانی،     |
نظرات()