<a href=


در برخورد اولیه مخاطب با موضوع سوگ انتظار دیدن آثاری با تونالیته های خاكستری تیره و سیاه را دارد و چیزی كه در آثار ندا معین افشار در نگارخانه آریا نظر بیننده را به خود جلب می كند زمینه‌ی سفید كار و در بعضی سفیدی فیگور است، در ادامه بیشتر بخوانید:نمایشگاه نقاشی های ندا معین افشاری با عنوان«سوگ» پنجشنبه هفتم آبان ماه در نگارخانه آریا برگزارشده است. در این نمایشگاه 46 اثرفیگوراتیو كه شامل طراحی های تركیب مواد روی مقوا و نقاشی های اكریلیك روی بوم است ارائه شده است.


معین افشاری مرگ را سفید می بیند و به این نكته اشاره می كند كه پدرش معتقد به سفید پوشیدن اطرافیان پس از مرگش بوده است و او می خواهد با به تماشا گذاشتن این آثار و برگزاری نمایشگاه به پدرش ادای دین كند.


معین افشاری در مورد بعد جسمانیت و معنویت مرگ می گوید مرگ در هر زمان و مكانی ممكن است اتفاق بیفتد و مختص به زمان و مكان خاصی نیست، این فیگورها همگی خود من هستند و  احساساتی كه در روزهای مختلف به سوگ نشستن داشته ام  و  بخاطر این سعی كرده ام  به واقعیت انسان بیشتر نزدیك شوم .


لكه ها و پخش شدن یكباره رنگ ها، فرم و تاچ قلم و اكسپرسیو بودن آثار به بیان احساسات معین افشاری كمك كرده است، او معتقد است در این نقاشی ها هرچه تنوع رنگی بیشتر شود از اصل موضوع دور می شویم ، رنگ و لباس فیگور اهمیت چندانی ندارد بلكه این بیان احساسات به بهترین شكل است كه مهم است.


او در این مجموعه كار خود را با طراحی های كوچك آغاز كرده  كه این خود متدی برای ادامه و پرداختن به نقاشی‌هایی با ابعاد بزرگ شده است  كه از بین  تعداد زیادی طراحی 35  اثر را انتخاب كرده و در كنار نقاشی هایش به معرض تماشا گذاشته است.


این آثار دیدنی تا 18 آبان ماه به روی دیوار نگارخانه آریا است و علاقمندان می توانند همه روزه (جز ایام تعطیل) از این آثار دیدن نمایند.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 آبان 1388    | توسط: solmaz nilineshan    | طبقه بندی: هنرهای تجسمی، اطلاع رسانی،     |
نظرات()