<a href=

از روز سه شنبه 26 آبان ماه نمایشگاه مشترکی از آثار احمد وکیلی و استر چورکا هنرمند فیگارتیو مجارستان در ماه مهر برگزار شده است. این نمایشگاه تا 5 آذر ادامه خواهد داشت. در ادامه بیشتر بخوانید:استر چورکا و احمد وکیلی دو سال پیش این  در نمایشگاه گروهی که در مجارستان برگزار شد با یکدیگر آشنا شدند که  این آشنایی به همکاری ماورای مرزها در این دوسال انجامید.


 استر چورکا در نمایشگاه ماه مهر ضمن ارائه آثار خود با نمایش یک یک ویدئو 9 دقیقه به توضیح  چکونگی شکل گیری  کارهایش می پردازد.


استر در گفت و گو با سایت گفت: آثار من درباره جهان است و آنچه من درباره پیرامون خود احساس می کنم. وی درمورد نمایشگاه مشترک خود با احمد وکیلی هنرمند ایران گفت: دلیل برگزاری این نمایشگاه مشترک برای من این بود که  ایران کشور  بسیار جالبی است و من دوست داشتم در این کشور با هنرمندان هنر های تجسمی و مخاطبان آن از نزدیک آشنا شود و نکته مهمتر اینکه  احمد وکیلی نیز انسان خوب و دوست بسیار خوبی است


احمد وکیلی هنرمند و نقاش ایرانی و مدرس دانشگاه است. در کارنامه هنری وی جوایز بسیاری به چشم می خورد. وکیلی در سال  1991میلادی، در اینوال بلانیاجزو به عنوان بهترین تصویرگران سال انتخاب شده  اثرش درایتالیا و توکیو به نمایش در امد. آثار وکیلی همچنین در سال های  1370 و 1372 برگزیده نمایشگاه اسیایی ودر سال 1372،برگزیده نمایشگاه بین المللی تهران شد.
نمایشگاه مشترک چورکا استر و احمد وکیلی تا 5 آذر ماه در ماه مهر ادامه دارد. برای آشنایی بیشتر با کارهای استر چورکا با سایت این هنرمند مراجعه کنید.


http://www.csurkaeszter.hu/eng.htm

نوشته شده در تاریخ شنبه 30 آبان 1388    | توسط: solmaz nilineshan    |    |
نظرات()